با حضور بیش از ۴۰۰ دانش آموز آکادمی های ورزشی باشگاه شهرداری آغاز شد

photo_2017-04-17_08-23-44

مدارس تخصصی ورزش در استان به تناسب ظرفیت های موجود در ۵ واحد آموزشی شامل سه رشته والیبال بانوان و آقایان؛ فوتبال و بسکتبال و هندبال در شهر اراک توسط باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک راه اندازی شد .
این اقدام هر ساله توسط باشگاه شهرداری با حضور بیش از ۴۰۰ دانش آموزدر حال انجام است.
دانش آموزان در این آکادمی ها  شش ساعت در هفته طبق برنامه ارائه شده از سوی کمیته فنی باشگاه دوره های آموزشی ورزشی را سپری می کنند.
 با توجه به اهمیت  تربیت بدنی در رشد نونهالان و لزوم تشکیل مدارس تخصصی ورزش در کشور باشگاه شهرداری اراک  در  ارائه مکان مناسب برای انجام این فعالیت ها و محیا کردن فضای مناسب و تجهیزات موجود توانسته است این مدارس را  به بهترین نحو برگزار کند.
اولویت رشته های آموزشگاهی همگام با یکی از طرح های ملی می باشد که بعنوان مثال  در رشته والیبال بعنوان یکی از یدک کشان ورزش در سطح ملی؛ آکادمی والیبال راه اندازی گردید.

و به مراتب دررشته های دیگر مدارس فوتبال و بسکتبال باشگاه تشکیل شد تا به دانش آموزان آموزش داده  شود.
براساس دستورالعمل مدارس  ورزشی، دانش آموزان علاقه مند پس از انجام معاینات پزشکی، انجام آزمون های جسمانی و مهارت های ورزشی و مصاحبه در این مدارس ثبت نام می کنند.
همچنین گفتنی است طبق نظر مدیر عامل باشگاه و هیات مدیره؛ از نیروهای آموزشی متخصص تربیت بدنی استفاده شود تا مراحل آموزشی در آکادمی بتواند بازده بهتری داشته باشد .

در این راستا مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت:

باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک همواره در پی تقویت تیم های پایه و همچنین کشف استعداد از میان نوجوانان برای پشتوانه سازی تیم های حرفه ای خود در سطح کشور بوده است و در همین جهت کلاس های ورزشی آکادمی خود را به صورت منظم برگزار کرده و در این بین دانش آموزان برتر را جذب باشگاه مینماید.

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک؛ کلاس های تابستانی و آکادمی های این باشگاه در رده های سنی ۸ الی ۱۴ سال  در ۳ رشته فوتبال، والیبال و بسکتبال و در دو رده آقایان و بانوان زیر نظر مربیان مجرب و کار آزموده استانی از اول تیر ماه آغاز به کار نموده است. در این دوره از کلاس ها بیش از ۴۰۰  دانش آموز ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۲۰ نفر در رشته والیبال بانوان و ۱۲۰ نفر در رشته والیبال آقایان ثبت نام کرده اند و همچنین در رشته فوتبال ۱۰۰ فوتبال آموز پسر؛ ۲۰ نفر نیز در آکادمی بسکتبال آقایان و ۴۰ نفر در رشته هندبال ثبت نام کرده و کلاس های خود را آغاز نموده اند.

کلاس های سه رشته فوتبال؛ هندبال و والیبال در سالن شهیدان ثامنی و رشته بسکتبال نیز در سالن امام خمینی(ره) برگزار می شود. تمامی تیم های ورزشی آکادمی ها  زیر نظرمربیان مجرب و بومی استان  از جمله آکادمی والیبال بانوان که با حضور سرکار خانم مریم قاسمی، والیبال آقایان زیر نظرآقایان امید حبیبی ، امین میر هادی و سهیل بهرامسری و  آکادمی فوتبال نیز آقایان خانمحمدی و محمدی؛ همچنین آکادمی بسکتبال آقایان عابد مرادی و سعید ادیب نیا و در بخش هندبال آقای عبدالمجید محسنی مشغول به فعالیت می باشند.

Print Friendly

2 نظر

  1. محمدحسین

    سلام.ببخشید من بازیکن والیبال با سن ۱۵و در پست سرعتی هستم با بازی خوب و قابل قبول .میخواستم ببینم میتوانم تست بدهم چون تا الان بدلیل مشکلات نتوانستم در تیم شهرداری قبول بشوم. باتشکر پاسخ بدهید

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *