در میزگرد ایسنا عنوان شد: عدم پخش مستقیم بازی ها غیرمنطقی است

photo_2016-12-27_22-37-47

در میزگرد ایسنا عنوان شد:

ضرورت ورود مسئولان رده بالای استان مرکزی به مقوله ورزش در صدا و سیما/عدم پخش مستقیم بازی ها غیرمنطقی است

میزگرد نقد و بررسی عملکرد صدا و سیمای استان مرکزی در حوزه ورزش با حضور تنی چند از صاحبنظران و فعالان در این حوزه و فعالان حوزه ورزش در شرایطی برگزار شد که علیرغم دعوت از  مدیرکل صدا و سیما و پیگیری های انجام شده جهت حضور وی یا نماینده ای از این سازمان در این نشست، این مهم محقق نشد و در نهایت نشست یاد شده بدون حضور مدیرکل یا نماینده صدا و سیمای استان برگزار شد.

رفتار صدا و سیما شورای شهر اراک را از حمایت از ورزش قهرمانی ناامید می کند

به گزارش ایسنا، منطقه مرکزی، عضو شورای شهر اراک در این نشست گفت: در بحث ورزش وظیفه و تکلیفی دارد و آن هم در حوزه همگانی است، اما در کنار آن یک رویکردی برای حمایت از ورزش قهرمانی شکل گرفته که بر همین اساس در این سه سال علاوه بر اینکه باشگاه شهرداری پس از ثبت بطور رسمی کار خودش را آغاز کرد، نزدیک به ۱۵ میلیارد تومان در ارتباط با ورزش سرمایه گذاری کردیم.

وی با بیان اینکه هدف شهرداری و شورای شهر افزایش مشارکت اجتماعی است گفت: باشگاه شهرداری در حال حاضر به صورت حرفه ای فعالیت می کند و رسانه ها باید به این باشگاه کمک کنند. پخش رسانه ای بازی های شهرداری علاوه بر اینکه روحیه شادابی و نشاط را به مردم هدیه می دهد سبب می شود مردم با شهرداری ارتباط بهتری برقرار کنند ولی متاسفانه امروز این موضوع را نمی بینم و صدا و سیمای استان  بجای بکار بردن اسم باشگاه شهرداری آن را نماینده استان خطاب می کند که این موضوع باعث دلسردی متولیان مدیریت شهری در حمایت از ورزش می شود و بودجه بخش ورزش تحت تاثیر این اقدامات کاهش پیدا می کند.

وی اظهار کرد: صدا و سیما معرف پتانسیل های استان است . ولی تلاش برای معرفی شهر توسط  صدا و سیما دیده نمی شود و مسئولان استان باید به این موضوع وارد شوند.

وی اظهار کرد: متاسفانه این رویکرد دیده نمی شود و این در حالیست که رسانه ها وظیفه دارند با اطلاع رسانی صحیح و دقیق خود ضمن در جریان قرار دادن مردم، ضمن بیان واقعیات به عنوان زبان گویای شهر، اراک را نیز به همگان معرفی کنند.

آبائی خاطرنشان کرد: در بازی بسکتبال بین شهرداری اراک و شهرداری تبریز در تبریز  کمتر از ۲۰۰ تماشاگر در سالن حضور داشت ولی بازی پخش مستقیم شد ولی در اینجا حتی در حضور بیش از ۲۵۰۰ نفر تماشاگر صدا و سیما در سالن حضور پیدا نمی کند. در واقع این فرصتی است که از شهر گرفته می شود نه از باشگاه، صدا و سیما باید با استفاده از فرصت ورزش شهر را معرفی کند .

وی افزود: از طرفی با اینگونه اقدامات توجه مسئولان رده بالا هم به دنبال پخش مستقیم ورزش قهرمانی به ورزش استان و شهر اراک جلب می شود. در واقع  جایگاه ما را اینگونه اقدامات ارتقا می دهد، حتی به دنبال اینگونه اقدامات مسئولان فدراسیون ها هم توجه بیشتری به ورزش ما می کنند.

مسئول کارگروه ورزش شورای اسلامی شهر اراک اظهار کرد: این رفتار ها سبب می شود اعضا شورای در حمایت خود از ورزش تردید پیدا کنند و بنده هم نتوانم از ورزش در صحن رسمی آنطور که شایسته است دفاع کنم و در نهایت این موضوع به مردم آسیب خواهد زد.

صدا و سیما نسبت به پخش مستقیم بازی ها مکلف شود

وی با بیان اینکه وقتی استقبال مردم به تصویر کشیده شود می توان از بودجه باشگاه ها دفاع کرد، پیشنهاد کرد که رسیدگی به این مهم از طریق مسئولان رده بالای استان پیگیری شده و صدا و سیما در این خصوص مکلف شود.

جزئی نگری مدیر کل صدا و سیما عجیب است / رسانه ملی متعلق به مردم است

به گزارش ایسنا، مدیر عامل باشگاه شهرداری اراک در این نشست بیان کرد: انتظار داشتم حتما نماینده صدا و سیما هم در این جلسه حضور داشته باشد، بویژه اینکه صدا و سیما متعلق به فرد خاصی نبوده و یک مجموعه دولتی است که متعلق به مردم است و هزینه های آن از محل مالیات هایی که مردم پرداخت می کنند تامین می شود.

رضا عزیز محمدی افزود: با همت شورای شهر و شهرداری اراک امروز توانسته ایم در سطح اول ورزش کشور حضور داشته باشیم. ورود به حوزه ورزش قهرمانی  ریسک بزرگی برای شورای شهر و شهرداری و صنعتی همچون آلومینیوم است که وظیفه ورود به ورزش قهرمانی ندارند، اگر شورای شهر و شهرداری به این بخش وارد شده اند هدف ایجاد مشارکت اجتماعی و شور و نشاط در جامعه و افزایش غرور ملی در میان مردم است.

وی افزود: در باشگاه داری هم این امر مصداق دارد و حالا که شهرداری و شورا همت کرده و در شرایطی هستیم که نیاز به نشاط بیشتر در جامعه و افزایش مشارکت اجتماعی داریم و برای استمرار و تقویت نشاط حاصل از ورزش قهرمانی نیاز به همراهی و همدلی همه از جمله رسانه ها و صدا و سیما داریم ولی چون درآمد بالایی نداریم از پخش مستقیم محروم هستیم.

وی با بیان اینکه وقتی رسانه ها به حوزه حمایت از ورزش وارد می شوند تعداد مخاطب بیشتری را تحت پوشش قرار می دهند، افزود: در مدت فعالیت باشگاه این همکاری انجام نشده و به اشکال مختلف در زمینه پخش مستقیم دچار هزینه های جانبی شده ایم.

اگر پخش تلویزیونی نداشته باشیم نمی توانیم اسپانسر جذب کنیم

وی با بیان اینکه با چند اسپانسر صحبت کرده ایم و در ابتدای امر مطالبه آنها پخش تلویزیونی مسابقات بوده است افزود: چون از این امکان بی بهره هستیم نمی توانیم جذب اسپانسر داشته باشیم و تمام هزینه ها بر دوش شهرداری و شورای شهر قرار می گیرد.

عزیز محمدی اظهار کرد: در سال ۹۲ برای پخش هر بازی صدا و سیما از ما مبلغ ۴٫۵ میلیون تومان دریافت می کرد که قبل از بازی باید پرداخت می شد و این مبلغ هر سال افزایش یافت. در بالاترین رقم صدا و سیما برای هر بازی از ما طلب ۱۵ میلیون تومان بعلاوه ۸۰ درصد درآمد تبلیغات محیطی کرد که واقعا نشدنی بود و ما نتوانستیم از این امکان استفاده کنیم و ترجیح دادیم این مبلغ در شرایط بدی که همه به دلیل تحریم ها با آن مواجهیم این مبلغ را که نسبت به ۹۲ افزایش یافته بود صرف تیم کنیم.

مدیر عامل باشگاه شهرداری اراک تصریح کرد: در برنامه های ورزشی صدا و سیما اگر نقدی قرار است صورت بگیرد باید منصفانه باشد و فقط کسانی که موضع مخالف دارند برای اظهار نظر دعوت نشوند. اگر قرار باشد فقط با مخالف ها صحبت شود مشخص می شود که کار جانبدارانه صورت گرفته است پس برای نقد ورزش باید افرادی از مواضع مختلف نظر بدهند.

وی با بیان اینکه جایگاه امروز ما امانت پیشکسوتان ماست تاکید کرد: در خصوص مشکلاتی که بین صدا و سیما و باشگاه پیش آمده است امیدوارم دوستان شخصی نگری نکنند و درخواستم از مدیر کل صدا و سیما همین است. در واقع جایگاه و وظایف ما بعنوان باشگاه و شورای و شهر و شهرداری بسیار بالاتر از اینست که به دلیل مشکلات کوچکی که بین چند نفر رخ داده نسبت به تحریم همگانی اقدام کنیم. این اندازه جزئی نگری برای مدیرکل و اداره کلی که اینقدر وسعت دارد بسیار عجیب است و او را کوچک می کند، در حالی که وظیفه صدا و سیما بسیار بزرگتر و وسیعتر است و باید بسیار وسیع تر فکر و برخورد کند.

وی گفت: همه وظیفه داریم برای بهبود سلامت جامعه تلاش کنیم. نباید مسایل شخصی ما باعث شود اسپانسرهایی که بدون هرگونه برداشت مالی اقدام به حمایت تیم ها کرده اند از کار خود پشیمان شوند، بویژه اینکه شورای شهر و شهرداری بدون هرگونه انتفاعی در این راستا تلاش می کنند.

عزیز محمدی افزود: فقط امیدوارم رفتار های صدا و سیما باعث نشود که حامیان باشگاه شهرداری را از حمایت پشیمان کند.

صدا و سیما جایگاه حقوقی خودش را از دست داده است/حمایت که ندیدم هیچ بلکه فقط تخریب کردند

مدیر عامل باشگاه آلومینیوم اراک نیز در این نشست با بیان اینکه ما نیز انتظار داشتیم نماینده صدا و سیما در این جلسه حضور داشته باشد بیان کرد: سیستم باشگاه داری و ورزش در ایران دپار دور باطل شده و خلاف جهت الگوهای ورزشی دنیا حرکت می کند . ورزش در دنیا یک عرصه شاد، پویا، نشاط آور و درآمدزاست که خیلی از سرمایه گذاران را به خود جلب می کند ولی در کشور ما فقط حاشیه و تنش در ورزش دیده می شود. امروزه حواشی ناسالم ورزش و هزینه های بسیار زیاد، تمامی حامیان مالی را یک به یک از ورزش فراری می دهد.

وی گفت: در موارد متعدد باشگاه هایی را می بینیم که ثبت می شوند ولی به سرعت منحل می شوند، در حالی که باشگاه های بزرگ دنیا چند دهه قدمت دارند و روز به روز رشد و توسعه می یابند ولی ما این چرخه را نداریم.

به گفته وی در باشگاه های ایران از بزرگ تا کوچک همه گرفتار هزینه های بالا، ساختار غلط و غیر حرفه ای و بدهی هستند، چرا که کل این چرخه مشکل دارد. یکی از مشکلات موجود درآمدزایی باشگاه هاست در حالی که در دنیا ۶۰ تا ۷۰ درصد منابع باشگاه ها از محل حق پخش تلویزیونی تامین می شود.

مجید آنجفی افزود: در همه جای دنیا بیشترین درآمد باشگاه از طریق حق پخش تلویزیونی جذب می شود و ما تا وقتی برخلاف این جهت حرکت می کنیم نباید انتظار بهبود شرایط و خروجی داشته باشیم .

 وی با بیان اینکه عطای حق پخش را به لقای آن بخشیده ایم و آنچه امروز برای آن مذاکره می کنیم اینست که چقدر بپردازیم تا پخش مستقیم بازی ها انجام شود، افزود: بعد از چندین جلسه که ما هم با صدا و سیما چانه زدیم به همان مبلغ ۱۵ میلیونی بعلاوه تبلیغات دور زمین رسیدیم.

وی ادامه داد: قرار بر این بود که بازی های ما هم در این فصل به طور زنده پخش شود ولی مبلغ درخواستی صدا و سیما ما را از این موضوع منصرف کرد.

آنجفی اظهار کرد: متاسفانه صدا و سیمای استان مرکزی امروز جایگاه خود را بعنوان یک شخصیت حقوقی و فراجناحی و به عنوان رسانه ملی از دست داده و تبدیل به بنگاهی شده تا بعضی از افراد نظرات و خواسته های شخصی خود را در آن اعمال کنند، در حال حاضر فکر می کنم در برخورد با صدا و سیما بیشتر با شخصیت های حقیقی طرف هستیم و شرایط طوری شده است که اگر با یک فرد خاص ارتباط بگیری مطالباتت از رسانه ملی تامین می شود و در غیر این صورت خیر.

مدیر عامل باشگاه آلومینیوم اراک تصریح کرد: در این مدت از صدا و سیما حمایت که ندیدم هیچ، بلکه فقط تخریب و سیاه نمایی و القائات منفی وجود داشته است و ادبیاتی که در اخبار استفاده می شود بسیار معنادار است در حالی که شان این رسانه به عنوان یک رسانه بالادستی، فراجناحی و مستقل که باید به ورزش کمک کند، نیست و البته حرف هایی هم هست که نمی توان زد .

وی اظهار کرد: در بحران های اقتصادی موجود افراد با رویکردهای مختلف اعم از بهره برداری اقتصادی یا انجام مسئولیت اجتماعی به حمایت از ورزش ورود چیدا کرده اند وما امروز نگران هستیم که با این وضعیت حامیان مالی باشگاه انگیزه خودشان را از دست بدهند.

وی بیان کرد: ظرفیت رسانه ملی بسیار بالاست و آنها می توانند چرخه فنی و کارشناسی را در این حوزه شکل بدهند ولی از این ظرفیت بخوبی استفاده نمیشود. در حال حاضر هیچ بحث کارشناسی و فنی در آن ارائه نمی شود و فقط تخریب انجام می گیرد.

وی با بیان اینکه مردم به دنبال عرصه ای هستند که تعصبات خود به شهرشان را نشان دهند و مصداق آن را ما در بازی با سپاهان مشاهده کردیم که حتی در صورت باخت ما ماندند و ما را تشویق کردند، افزود: این رفتاری است که در سطح دنیا و ورزش حرفه ای دیده می شود. در واقع دنیا لذت بردن از فضای ورزش حرفه ای را تجربه می کند و لی ما این فضا را کنار گذاشته ایم و فضایی پلیسی و پر از مچ گیری و تخریب در فضای ورزش ما وجود دارد و در چنین شرایطی صدا و سیما می تواند به بهبود اوضاع کمک کند.

وی با بیان اینکه ما می تواننیم در استان مرکزی سردمدار این مهم باشیم افزود: جای بسیاری از پیشکسوتان در صدا و سیما و حتی اینگونه نشست ها خالی است و عرصه از بزرگان گرفته شده است.

آنجفی تاکید کرد: در این مدت فقط  بخش رادیو صدا و سیما واقعا حمایت های خوب و موثری از ورزش داشته است که این جای تقدیر و تشکر دارد.

مدیر عامل باشگاه آلومینیوم اراک با انتقاد از برنامه های ورزشی صدا و سیما اظهار کرد: اصل نقد بسیار خوب و مفید است ولی دوستان تعریفی دیگر از نقد دارند به عقیده بنده کسی که می خواهد نقد کند باید ابتدا واقعیات را بداند و اطلاعات کافی از یک موضوع داشته باشد و سپس نقد کند.

آنجفی در پایان تاکید کرد: تنها اتتظاری که ما از رسانه ملی داریم حمایت منصفانه از باشگاه هاست که امیدوارم مسئولین رده بالای استان هم بر روی این موضوع از خود حساسیت نشان دهند.

رفتار صدا و سیما در قبال پخش مستقیم بازی ها منطقی نیست

عضو هیات علمی دانشگاه اراک در این خصوص بیان کرد: با توجه به سخنان حاضرین در این جمع تفاوت استان ها در حوزه پخش تلویزیونی بازی ها و ارزشی که آنها برای اینکار قائلند قابل مشاهده است. در استان گلستان حتی بازی های جوانان نیز مستقیم پخش می شود، ولی در استان مرکزی به بالاترین سطح برگزاری این مسابقات توجهی نمی شود.

وی با اشاره به بحث سلامت عمومی جامعه گفت: تمام تلاش ارگان های مختلف در این راستاست و یکی از راه های تشویق کردن مردم به ورود به ورزش آگاهی دادن و نمایش مسابقات سطح بالا و ارتقای عرق ملی و استانی است که در نهایت باعث تشویق همگانی به ورود به ورزش می شود.

وی افزود: اینکه صدا و سیما چرا به این حوزه ورود چندانی نمی کند را نمی شود بدون حضور مسئولان آن قضاوت کرد و باید خودشان حضور داشته باشند و پاسخ دهند.

دکتر شوندی اظهار کرد: یکی از مهم ترین منابع درآمدی باشگاه ها حق پخش تلویزیونی است ولی متاسفانه در اینجا نه تنها حق پخشی تعلق نمی گیرد بلکه باشگاه برای پخش بازی خود باید به صدا و سیما پول بدهد که این موضوع اصلا منطقی نیست.

عضو هیات علمی دانشگاه اراک بیان کرد: در کشور های پیشرفته شبکه های خصوصی برای پخش مستقیم بازی ها هزینه های زیادی می کنند چرا که از این راه درآمد زیادی کسب می کنند ولی در اینجا علیرغم اینکه بودجه صدا و سیما توسط دولت تامین می شود و تلاش برای افزایش سلامت عمومی با استفاده از پخش مسابقات یا افزایش آگاهی مردم جزو وظایف این مرکز است، چنین اقدامی صورت نمی گیرد و علاوه بر طلب پول برای پخش مستقیم، درآمد تبلیغات را هم مطالبه می کنند در حالی که در کشورهای پیشرفته حتی رسانه خصوصی برای مصاحبه با مربی حرفه ای باید پول پرداخت کند .

وی اظهار کرد: هیچگونه دلیل منطقی در این خصوص در حال حاضر به نظرم نمی رسد و فکر می کنم نمی توان هیچگونه اظهار نظری در این خصوص کرد مگر اینکه مسئولان صدا و سیما باشند و خودشان دلایل منطقی را مطرح کنند شاید دلایل قانع کننده ای وجود داشته باشد.

وی تاکید کرد: حمایت از ورزش و کمک به سلامت جامعه از وظایف ذاتی صدا و سیما است ولی متاسفانه در استان ما برای اینکه صدا و سیما وظایف خودش را انجام بدهد باید التماس کرد که این واقعا ناراحت کننده است.

وی افزود: باید از امام جمعه، استاندار یا مسئولان سطح بالای شهر خواسته شود که برای اینکه صدا و سیما وظایف خود را انجام دهد با صدا و سیما تعامل کنند هر چند تلاش برای ارتقای سلامت جامعه که یکی از ابزارهای آن پخش مستقیم مسابقات و ایجاد شور و شوق نسبت به ورزش است، جزو وظایف صدا و سیماست .

وی اظهار کرد: سلامت جامعه هدف اولیه تمام تلاشگران در حوزه ورزش است شهردار می تواند ۱۰ میلیارد تومان را به جای ورزش صرف اقدامات عمرانی کند، اما صرف این پول در ورزش سالیان سال اثرگذار خواهد بود و باعث سلامت جامعه می شود.

صدا و سیمای استان مخاطب زیادی ندارد و این به عملکرد ضعیف خودشان بر می گردد

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: این موضوع قابل قبول نیست که ورزش و جوانان باید برای پخش مستقیم بازی ها پیگیر موضوع باشد یا درخواست کند، چرا که این اقدام جزو وظایف ذاتی رسانه ملی است و باید آن را انجام دهند.

مهدی یزدی بیان کرد: موضوع حق پخش و پخش مستقیم مسابقات ورزشی امروز در سطح کشور به یک معضل تبدیل شده است که در استان مرکزی بصورت حادتر با آن روبرو هستیم و در اینجا شاهد این نکته ایم که انگیزه و نگاهی از طرف رسانه ملی برای حمایت از ورزش و سرمایه گذاری در ورزش و درآمزدایی از این بخش وجود ندارد.

وی افزود: شاید یکی از دلایل این امر اینست که صدای و سیمای استان مخاطب زیادی ندارد و در این شرایط اسپانسرها این مرکز را منبع تبلیغاتی خوبی نمی دانند چون آمار بینندگان آن بسیار پایین است که این هم به عملکرد ضعیف مدیران این سازمان برمی گردد و تقاضای پولی هم که برای پخش مستقیم بازی ها می شود بنظر می رسد برای بر طرف کردن این ضعف است.

یزدی به عدم حضور صدا و سیما در این جلسه اشاره کرد و با بیان اینکه شاید این رفتار بدلیل عدم تحمل نقد باشد افزود: پیشنهادم اینست که این جلسه در صدا و سیما برگزار می شد . صدا و سیما خیلی به حضور در پخش مستقیم راغب نیست. این مشکل باید رفع شود حتی اگر لازم است مسئولان رده بالای استان به این حوزه ورود کنند تا تعاملی بین باشگاه ها، صدا و سیما و اداره کل ورزش و جوانان ایجاد شود تا مشکلات رفع شود و از طرفی سوء تفاهماتی که بین باشگاه ها و صدا و سیما ایجاد شده رفع شود تا صدا و سیما مسابقات را بیشتر پوشش دهد.

وی افزود: موضوع دیگر حضور اسپانسرهاشت . در روز مسابقه ای که ۲۵۰۰ نفر در سالن حضور دارند مطمئن باشید چند برابر آن در خانه ها و پای تلویزیون نشسته اند تا بازی را ببینند از طرفی دیگر آن مسابقه تقریبا هر فرد را نزدیک به ۴ ساعت درگیر می کند حالا اگر با یک حساب ساده ۲۵۰۰ نفر را در ۴ ضرب کنیم می بینیم که یک مسابقه ورزشی ۱۰ هزار ساعت اوقات فراغت برای جوانان ایجاد و به بهترین شکل آنرا پر می کند. حالا شما حساب کنید اگر بازی ها پخش شود این میزان ساعت چقدر افزایش خواهد یافت. جرم و جنایت نیز در چنین شرایطی تحت تاثیر مثبت این مسابقات کاهش می  یابد و نیروی انتظامی و حتی مرکز بهداشت می توانند با توجه به این تاثیرگذاری به عنوان مطالبه گر در این حوزه ورود پیدا کنند.

به گفته وی، در این شرایط با اینهمه مخاطب اسپانسر رغبت بسیاری به سرمایه گذاری در این بخش پیدا می کند. روی این نقطه قوت باید بیشتر مانور دهیم که اسپانسر بیشتری جذب شود و در این صورت صدا و سیما هم بیشتر به موضوع پخش مستقیم جذب می شود چرا که درآمدزایی برای آنها ایجاد می شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطرنشان کرد: مسابقات تنیس روی میز قهرمانی کشور در اراک آغاز شده و قرار بر این است که پخش مستقیم شود، البته این بدلیل پیگیری های شبکه سراسری بوده است، نه استان. بنابراین به نظر می رسد یکی دیگر از راه های پخش مستقیم بازی ها پیگیری باشگاه ها از طریق شبکه های سراسری باشد.

وی در پایان اظهار کرد: ورود مسئولین رده بالای استان به این موضوع، حل و فصل سوتفاهمات پیش آمده بین باشگاه ها و صدا وسیما از جمله راهکار های حل مشکلات موجود است.

مدیرکل صدا و سیمای استان تعصبی به ورزش ندارد

روزنامه نگار پیشکسوت ورزشی استان مرکزی نیز در این نشست بیان کرد: صدا و سیما در استان ما رسانه میلی است نه ملی و به طور گزینشی به رشته های ورزشی می پردازد که این موضوع جای تاسف دارد.

سید علی بنی جمالی اظهار کرد: در اولین دیدار خود با مدیر کل صدا و سیمای استان از وی سوال کردم که چرا بازی ها بطور مستقیم پخش نمی شود که وی در جواب گفت که ما زیر ساخت این کار را نداریم در حالی که قبل از آن پخش مستقیم انجام می شد ولی چند وقت بعد پس از اینکه با شهرداری قرارداد مالی بستند بازی ها پخش مستقیم شد و ما هم متوجه شدیم که منظور از زیر ساخت همان پول است!

وی افزود: استفاده نکردن از کارشناسان واقعی، حجم بسیار کم مباحث علمی ورزشی و زمان کم برنامه های ورزشی از جمله نقد هایی است که به صدا و سیمای استان مرکزی وارد است.

بنی جمالی تصریح کرد: صدا و سیما در این چند سال حتی نتوانسته است یک گزارشگر توانمند برای گزارش مسابقات ورزشی تربیت کند که نتیجه این کم کاری را هم همه مردم در روز بازی آلومینیوم با سپاهان دیدند.

وی افزود: به نظر می رسد که مدیر کل غیر بومی صدا و سیما تعصبی به ورزش ندارد و گرنه اینگونه گزینشی عمل نمی کرد و به ورزش استان لطمه نمی زد.

وی خاطرنشان کرد: در یک سال گذشته برنامه سازانی در صدا و سیما حضور داشتند که از انصاف نگذاریم با عدالت و به طور حرفه ای به ورزش می پرداختند ولی که مشخص نشد به چه دلیل عوض شدند.

عدم پخش مستقیم مسابقات ظلم به بانوان

روزنامه نگار ورزشی استان نیز در این نشست بیان کرد: در ابتدا جا دارد از مجموعه شورای شهر،شهرداری اراک،هپکو و آلومینیوم برای حمایت از ورزش تشکر کرد و امیدوارم در ادامه مسیر نیز موفق باشند.

وی با بیان اینکه صدا و سیما باید در خصوص عملکردش نظر سنجی کند، افزود: عدم توجه به برنامه های تخصصی و علمی، عدم توجه به ورزش بانوان، عدم استفاده کارشناسان با سلایق مختلف در برنامه های ورزشی از جمله نقد هایی است که به طور جدی به صدا و سیما وارد است.

وروانی افزود: نیمی از جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند که در هنگام برگزاری مسابقات ورزشی بدلیل اینکه نمی توانند در سالن حضور پیدا کنند پای تلویزیون نشسته اند تا بازی را ببیند و این عدم پخش مستقیم ظلمی است که در حق آنها می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم مسئولین روزی به این نکته برسند که بین خبرنگاری که میکروفن، ضبط صوت یا قلم بدست دارد هیچ تفاوتی نیست.

به گزاشر ایسنا، متاسفانه مسئولان صدا و سیمای استان علیرغم فضای بحث کارشناسی ایجاد شده در این نشست از حضور در آن خودداری کردند ولی همچنان این فرصت از سوی ایسنا برای آنان جهت پاسخگویی به موارد مطرح شده در نشست باقی است.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *