باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک طی اطلاعیه ای خواستارمعرفی نمایندگان اصحاب رسانه به این باشگاه شد

۲۱۳۸۹۸۱۳۱۹۸۶۸۲۸۹

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک؛ در طول سالیان اخیر همواره شاهد حضور پرشور و استقبال هواداران از تمرینات و مسابقات تیم های تحت پوشش باشگاه شهرداری اراک بوده و در کنار آن اصحاب رسانه نیز همواره در این تمرینات حضور به عمل آورده و جزو حامیان باشگاه بوده‌اند. در راستای تکریم اصحاب محترم رسانه و گسترش سطح ارتباط دوسویه میان باشگاه شهرداری  و رسانه ها، روابط عمومی باشگاه بر خود وظیفه می‌داند اقدامات لازم را جهت ساماندهی حضور اصحاب محترم رسانه در تمرینات و محل کنفرانس های خبری انجام دهد.شرایط حضور خبرنگاران و عکاسان در محل تمرین ، کنفرانس های خبری و  ساختمان باشگاه  طی نامه ای خطاب به کلیه اصحاب رسانه اعلام میگردد

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

مدیریت محترم صدا و سیما

کلیه سردبیران محترم روزنامه ها و سایتهای ورزشی

کلیه دبیران محترم سرویس ورزشی خبرگزاریها ، سایتها و روزنامه ها

سلام علیکم

احتراما ، در راستای تکریم اصحاب محترم رسانه و گسترش سطح ارتباط دو سویه میان باشگاه و رسانه های گروهی در جهت منافع فی مابین و جلوگیری از ایجاد فضای شایعات و حاشیه ای و همچنین تصمیمات جدید باشگاه در حوزه رسانه ،  باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری قصد دارد ضمن ساماندهی و شناسایی خبرنگاران حوزه ورزشی ، اقدام به صدور کارت ویژه تردد خبرنگاران و عکاسان محترم در محل تمرین و مسابقات تیم های تحت پوشش باشگاه نماید . لذا خواهشمند است ضمن در نظر گرفتن شرایط ذیل ، اسامی خبرنگار و عکاس موردنظر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ ۲۷ مهرماه به حوزه روابط عمومی باشگاه معرفی شده و در موعد مقرر نفرات معرفی شده به همراه اصل و تصویر کارت ملی ، ۲ قطعه عکس ۳* ۴ و معرفی نامه به فدراسیون های والیبال و بسکتبال و همچنین کارت خبرنگاری رسانه جهت معرفی و تحویل مدارک به حوزه روابط عمومی مراجعه نمایند . گفتنی است که ارسال معرفی نامه پس از تاریخ ذکر شده از درجه اعتبار ساقط است و از حضور خبرنگار معرفی شده ، جلوگیری خواهد شد .

موارد لازم برای احراز شرایط صدور کارت در محل تمرین و مسابقه ، اماکن و اجرای سیاست های رسانه ای باشگاه:

۱ – خبرنگار معرفی شده، مسئول اصلی خبرهای منتشر شده در آن رسانه از جلسات تمرین،مسابقه و اتفاقات باشگاه خواهد بود .

۲ – در صورت انتشار اخبار غیرواقعی و بی اساس توسط آن رسانه درباره باشگاه شهرداری و کلیه اعضای آن ؛ از حضور خبرنگار معرفی شده در کنفرانس های خبری و محل تمرین  تیم های تحت پوشش باشگاه جلوگیری خواهد شد .

(انتشار گزارش تمرین در صورت عدم حضور خبرنگار رسانه مربوطه در محل تمرین ، یک رفتار غیرحرفه ای به شمار آمده و در صورت انتشار آن ، از حضور خبرنگار معرفی شده در جلسات تمرین جلوگیری خواهد شد .)

۳- انتشار نقل قول های کذب و مجهول که ضمیر آن نامشخص است تحت عنوان  به نقل از برخی بازیکنان ، یکی از بازیکنان ، یکی از مربیان و …. از جلسات تمرین در هر رسانه ای منجر به خروج قطعی خبرنگار آن رسانه تا پایان فصل جاری از محل تمرینات ومسابقات خواهد شد

۴ – انتشار صحبت های مربیان با بازیکنان در ابتدای جلسات تمرینی محرمانه بوده وچنانچه بر اثر شنود و یا استراق سمع خبرنگار آن رسانه صحبتها منتشر شود ، به منزله رفتار غیرحرفه ای تلقی شده و منجر به محرومیت خبرنگار از جلسات تمرین می شود .

۵- خبرنگار و عکاس معرفی شده  ، شئونات اسلامی و اخلاقی را در اماکن مربوطه رعایت نماید .

۶- با توجه به محل برگزاری کنفرانس خبری و اتاق مصاحبه در محل تمرین و ایجاد فضای مناسب ،کلیه خبرنگاران جهت انجام مصاحبه ، ملزم به حضور در جایگاه مذکور بوده و از هرگونه تردد در اماکنی چون رختکن ها ، اتاق مربی و… خودداری نمایند .

لازم به ذکر است در جهت ارتباط مثبت و کارآمد با رسانه های محترم از روز سه شنبه مورخ ۲۷ مهر ماه ۱۳۹۵برنامه جدید باشگاه در حوزه رسانه به شرح ذیل خواهد بود :

۱- به طور منظم و طبق برنامه هفتگی از قبل منتشر شده در سایت رسمی باشگاه شهرداری ، پیش از شروع یا در پایان بازی و تمرین ، نشست های خبری توسط نماینده رسانه ای باشگاه با حضور دو یا سه نفر از اعضای تیم مورد نظر و کلیه خبرنگاران حاضر در محل تمرین برگزار می شود .

۲- هرگونه مصاحبه اعم از تلفنی ، حضوری و مکتوب با کلیه بازیکنان ، مربیان ،کادر تدارکاتی و پزشکی فقط با هماهنگی و موافقت مسئولان رسانه ای باشگاه امکان پذیر می باشد

۳- هرگونه مصاحبه در منطقه میکسد زون ، پس از هر مسابقه بلامانع خواهد بود.

۴- انجام هرگونه مصاحبه اختصاصی رسانه ها با اعضای تیم در صورت تمایل آنها ، با هماهنگی و موافقت مسئولان رسانه ای باشگاه بلامانع می باشد.

بدیهی است ارسال معرفی نامه از سوی هر رسانه به منزله پذیرش کلیه شرایط فوق بوده و رعایت همه موارد الزامی است .

پیشاپیش از عنایت و همکاری جنابعالی و کلیه همکاران محترم با مجموعه باشگاه شهرداری اراک در اجرای موارد فوق الذکر سپاسگزاری نموده و امید است اصلاحات و تحولات انجام شده ، گامی جدید در روابط دو سویه میان اصحاب رسانه و باشگاه برداشته و با مساعدت و همراهی همه دست اندرکاران ، شاهد توسعه اطلاع رسانی حرفه ای توام با رعایت اخلاق  برای مردم عزیز باشیم .

باتشکر

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *