کسایی‌پور: دانشگاه ‌آزاد تیم پرمهره‌ای است; قافیه را نمی‌بازیم

photo_2016-03-07_09-28-47

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، محمد کسایی‌پور در گفت و گو با ایسنا درباره دیدار بعدی تیمش برابر دانشگاه آزاد اظهار کرد: همانطور که می‌دانید این بازی بسیار حساس و دشوار است. به هر حال جدا از اینکه پلی‌آف لیگ، دشواری خاص خود را دارد اکنون شرایط مسابقه ما با دانشگاه آزاد نیز کاملا تغییر کرده و حساسیت را بیشتر کرده‌ است. بالاخره تغییراتی که در ترکیب دانشگاه آزاد ایجاد شده و اتفاق‌هایی که در این دو بازی افتاده است باعث شده که ما کمی تمرکزمان از بین برود و باید سعی کنیم در ادامه بهتر کار کنیم.
سرمربی تیم بسکتبال شهرداری اراک با بیان این مطلب که دانشگاه‌آزاد نسبت به همه تیم‌ها پرمهره تر است گفت: باز هم می گویم که دانشگاه ‌آزاد پرمهره است و حتی نسبت به تیم پتروشیمی هم از نظر بازیکن شرایط بهتری دارد. بازیکنی مثل مسعود سلیمانی که اکنون از ترکیب بیرون است جزو تیم ملی ب ایران است و سابقه قهرمانی با پتروشیمی دارد. محمد اجاقی و عماد سلمانی هم ملی‌پوش هستند. حالا نفراتی مثل جواد داوری،‌ صمد نیکخواه بهرامی، محمدرضا اکبری و علی باهران هم که کاملا وضعیتی مشخص دارند.
او ادامه داد: حالا اگر آقای هاشمی تاکید دارد که تیمش پرمهره نیست حتما اعتقادی به تیمش ندارد و ما هم قبول می‌کنیم. حتما فکر می‌کند که تیمش کوچک یا متوسط است اما از نظر ما اینطور نیست. چیزی که می‌دانم بازیکنان حاضر در این تیم همگی خیلی خوب هستند اما نکته اینجا است که تحلیل یک مسابقه تنها وابسته به بازیکنان نیست بلکه باید کار تیمی،‌ زحمت و انسجام یک تیم را نیز ملاک قرار دهیم.
کسایی‌پور افزود: من نمی‌خواستم درباره این موارد صحبت کنم اما خب تغییراتی که در ترکیب دانشگاه‌آزاد ایجاد شده گویای همه چیز هست. سه بازیکن خارجی ما از نظر دستمزد به اندازه یک بازیکن خارجی حریف نیستند. توانایی خارجی‌های حریف هم کاملا مشهود است.
سرمربی شهرداری اراک با بیان این مطلب که برخلاف گفته‌های هاشمی سال اول و دوم برای تیم های شهرستانی اهمیت زیادی دارد، تصریح کرد: آقای هاشمی در گفت و گویی اعلام کرده‌اند که تفاوتی نمی‌کند تیمی سال اولش در لیگ را تجربه می کند یا سال دوم اما برعکس دقیقا اهمیت بسیار زیادی دارد. شهرداری اراک اولین سال حضورش در لیگ است و نتیجه برایش اهمیت زیادی دارد. من خیلی خوشحال می‌شدم یک بار آقای هاشمی در شهرستان‌ها هم تیم‌داری می‌کرد و با شرایط این باشگاه‌ها روبه رو می‌شد و می‌فهمید چه مشکلاتی دارند.
او افزود: آقای هاشمی همیشه در تیم‌های متمول بوده و هیچ وقت نمی‌داند در اراک،‌ همدان و قشم چه مشکلاتی وجود دارد و چقدر نتایج در سال اول حضورشان مهم است. به هر حال دانشگاه‌ آزاد تیم بزرگی است، مربی بزرگی دارد و بازیکنان خوبی هم در اختیار دارد و مدعی است. من اما به بازیکنانم ایمان دارم و می‌دانم که به دنبال کاری بزرگ هستند تا خودشان را اثبات کنند.
کسایی‌پور در پاسخ به این سوال که قبول دارد تا این مرحله هم تیمش خیلی خوب نتیجه گرفته‌است؟ بیان کرد: من قضاوت را می‌سپارم به اهالی بسکتبال تا خودشان درباره تلاش این تیم صحبت کنند. اگر کار بزرگی انجام شده ما مدیون تلاش بچه‌ها هستیم. هیچ کس در روزهای نخست حسابی روی این تیم باز نمی‌کرد اما حالا شرایط تغییر کرده‌است.
سرمربی شهرداری اراک در پاسخ به این سوال که چرا بعد از یک مسابقه مربی‌های هر دو تیم به داوری ها اعتراض دارند؟ تصریح کرد: ما داوران با استعدادی در اختیار داریم اما تنها استعداد ملاک نیست. به نظرم همانطور که تیم ها و بازیکنان تلاش می‌کنند که نوسان کارشان کم شود. داوران نیز باید در این مسیر گام بردارند. به نظر من برخی قضاوت‌ها یکدست نیست. در یک بازی یک نوع سوتی زده می‌شود و در بازی دیگر سوتی برای همان صحنه زده نمی‌شود. به نظر من باید فضایی ایجاد شود که داوران شجاعانه قضاوت کنند و تحت تاثیر نام بازیکنان قرار نگیرند. در بعضی از بازی‌ها که برنده بودیم درباره داوری سوال داشتیم و در بازی‌هایی که باختیم هم سوال داشتیم.
او افزود: به نظر من مربیان و بازیکنان باید تلاش کنند که فضای قضاوت با آرامش برای داوران ایجاد شود اما این موضوع متقابل است و داوران هم باید این آرامش را برای بازیکنان و مربیان فراهم کنند. اینکه در یک طرف فضا آرام باشد و در طرف دیگر زبان تهدید هیچ نتیجه‌ای گرفته نمی‌شود.
کسایی‌پور در پایان بیان کرد: ما با تمام قدرت وارد میدان می‌شویم. کل تیم عزمش را جزم کرده که از این مرحله با موفقیت عبور کنیم. مطمئن باشید شهرداری اراک در این رقابت قافیه را نمی بازد.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *