نگاهی به جسارت غلطک داران جوان شهرداری اراک

photo_2016-05-09_08-36-14

تیم فوتبال جوانان شهرداری اراک هر ساله با انجام تست گیری و جذب بازیکنان بومی و خوش ذوق اراکی اقدام به تیم داری می کند این تیم که سومین تیم پایه از رشته های ورزشی زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک می باشد در اواخر سال جدید عزم خود را جهت حضور در مسابقات کشوری جذب کرد.
از سوی دیگر تیم امیدهای فوتبال شهرداری اراک نیز دومین تیم اعزامی به این مسابقات بودند که علی رقم تلاش چشمگیرشان در بازی های برگزار شده با بد شانسی تفاضل گل کمتر از صعود به لیگ کشور بازماندند اما جوانان شهرداری اراک به جبران این مهم نگذاشتند باشگاه شهرداری از کسب مقامی دیگر در سال ۹۵ غافل بماند و با درایت مربیان و کادر زحمت کش خود لشکر دوم باشگاه شهرداری را با تمام نیرو به مسابقات فرستادند.
این تیم ابتدا در مسابقات شهرستان وارد میادین شد و با ۳۰ گل زده در مجموع و تنها ۳ گل خورده ؛ ۶ برد و تک مساوی از خان اول می گذرد.
در ادامه به مسابقات استانی پا می گذارند و در مرحله اول این دوره از مسابقات با ۱۵ گل زده ۲ گل خورده و ۳ برد شیرین بدون هیچ باخت و تساوی از خان دوم نیز به سربلندی بیرون می آیند.
یاران علیدادی به مرحله سوم و به گونه ای دیگر مسابقات کشوری در اراک را پیش رو داشتند ؛ کمی کار سخت می شود اما برای این جوانان تشنه که غلطک شهرداری اراک را در زمین های چمن به راه انداخته بودند چیزی جز رسیدن به پیروزی مهم نبود.
رجبی؛ باقری مددی؛ آتشیان؛ شاه قلعه در کنار زمین و یازده جوان داخل زمین ۵ گل را وارد دروازه تیم های حریف می کنند ۳ بازی را با پیروزی پشت سرمیگذارند و با تنها ۳ گل خورده و یک باخت در این بین نگاه فوتبال استان را درگیر خود می کنند.
برای اولین بار در تاریخ فوتبال اراک تیمی جسور آن هم جوان کمر همت را در مستطیل سبز بسته بود و تنها به بالا نگاه می کرد.
تیم فوتبال جوان شهرداری اراک پای به خان چهارم می گذارد اما تنها چیزی که در این بین توسط کادر فنی محاسبه نمی شود گرمای نفس گیر یزد بود و از طرفی شرایط میزبانی برای آنها که شرایط را برای جوانان شهرداری اراک سخت کرد. کمی اخم ها در هم رفته بود اما غلطک داران شهرداری اراک گویا در ذهن خود تنها به نردبان مسابقات خیره بودند ؛ در این مرحله نیز آنها با ۴ برد ۱ گل خورده ۲ برد و ۲ مساوی به کار پایان می دهند.
بعضی ها در زمین شاهد فحاشی تماشاگرانند و بعضی ها در کنار زمین تکه هایی از سنگ های بافق یزد را بر تن خود حس می کنند.
برای میزبان و طرفدارانش کمی جای تعجب و غیر قابل هضم وجود داشت که تیمی از اراک در این سطح قدرت بدنی بتواند پر قدرت ظاهر شود.
خان پنجم کمی سراشیبی در مسیر شهرداری قرار داده بود گویا همه چیز دست به دست هم داده تا این تیم جوان و با انگیزه بتواند در استان حرفی برای گفتن داشته باشد.
آنها در این مرحله با شعار ما می توانیم؛ وارد میدان شدند و با ۶ گل زده ۱ گل خورده ۲ برد و ۱ تساوی کار را تمام می کنند.
در گوشه ای از زمین می نشینند گل های زده خود را از ابتدا تا کنون دسته کرده و با ۶۸ شاخه گل زده به اراک باز می گردند.
این تیم به لیگ دسته یک کشور صعود کرد و به همه گان ثابت کرد که جوانان اراکی مستحق بالاتر از چیزی هستند که در اختیارشان گذاشته اند.
باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک توانست در رده جوان و دیگر رشته از ورزش های تحت پوشش خود در کشور نام درخشان شهرداری اراک را باز هم بتاباند. چندی نیست که این باشگاه مسابقات لیگ های سنگین بزرگسالان خود را به پابان رسانده و وقت کافی برای مطرح کردن استعداد های خود در رده های پایینتر را به اندازه کافی دارد و از طرفی بد نیست کمی منصف باشیم و گوشه ای از بستر پهنی که باشگاه در لیگ های کشور گسترانیده را دست بگیریم.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *