نسبت به دیدی که وجود داشت باشگاه بسیار خوب نتیجه گرفته


نسبت به دیدی که وجود داشت باشگاه بسیار خوب نتیجه گرفته
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلان شهر اراک گفت:
با توجه به سیاستهایی که شهرداری در بحث ورزش دنبال می کند و شورای شهر نیز به حمایت از آن می پردازد پرداختن به امر ورزش در این نهادها به دو بخش همگانی و حرفه ای دسته بندی شده است.
مسعود آبائی در بخش ورزش همگانی نیز اشاره ای کرد و افزود: کار به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری سپرده شده است و این سازمان نیز با برگزاری آیین هایی چون پیاده روی خانوادگی، بازیهای بومی محلی، مسابقات پارکی و … حرکت های مفید و رو به جلویی در این زمینه انجام داده است و همین  امر سبب شده است به نوعی رسالت اجتماعی شهرداری در بحث ورزش همگانی به انجام برسد.
وی در ادامه عنوان کرد: در بحث ورزش حرفه ای شخصا در ابتدا دیدگاه مثبتی نسبت به فعالیت شهرداری در این زمینه نداشتم چرا که معتقدم ورزش حرفه ای نیاز به سازوکارهای خاص خود دارد و بدون توجه به آنها نمی توان به نتیجه رسید.
آبائی تصریح کرد: سال گذشته باشگاه بودجه پیشنهادی اش را به شورا ارائه داد و شورا نیز بودجه ای را به باشگاه تخصیص داد که البته من منتقد آن بودم چرا که مثلا در مورد بسکتبال که قرار بود راهی لیگ برتر شود بودجه اختصاص یافته کافی نبود و نظر من و چند نفر دیگر بود که باعث افزایش آن میزان شد.
الحمدلله با افزایش بودجه و پیگیری ها و تلاشهای باشگاه نتایج خوبی نیز برای باشگاه شهرداری در بسکتبال رقم خورد و نسبت به دیدی که وجود داشت باشگاه بسیار خوب نتیجه گرفت.
شاید اگر در مورد این باشگاه افزایشی در بودجه و امکانات رخ می داد، موقعیت تیم بسکتبال از وضع فعلی هم بهتر بود.
رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی کلان شهر اراک نسبت به  ارزیابی مجموعه باشگاه گفت: میتوانم بگویم چون باشگاه شهرداری در چند رشته نسبتا موفق عمل کرده است به عنوان یک شهروند و عضو شورای شهر از عملکرد باشگاه رضایت دارم.
با این وجود عملکرد باشگاه شهرداری می تواند از این بهتر نیز باشد چرا که هنوز این باشگاه از لحاظ درآمدزایی نتوانسته است فعالیت مفیدی داشته باشد و برخلاف برخی باشگاهها که با جذب اسپانسر و دریافت حق پخش تلویزیونی بخشی از هزینه های خود را جبران می کنند هنوز شاهد این امر در باشگاه شهرداری نیستیم که همین امر ممکن است سبب شود توقعات ما و مردم محقق نشود.
در مورد بودجه سال آینده باشگاه نیز ما منتظر بودجه پیشنهادی از سوی باشگاه هستیم چرا که کل مجموعه شهرداری بودجه های پیشنهادی سال آینده خود را ارائه کرده اند و تنها این مورد در مورد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری هنوز به دست ما نرسیده است و این باشگاه باید هر چه زودتر بودجه مورد نیاز سال بعد خود را مشخص کند و به ما اعلام کند در چه رشته هایی قصد فعالیت دارد و برای هرکدام بودجه ای منطقی در نظر بگیرد.
مسعود آبائی در پایان بیان داشت: در نظر گرفتن بودجه بالا برای فوتبال بطوریکه برای این تیم در دسته سوم رقمی برابر با تیم لیگ برتری بسکتبال و بیشتر از تیم لیگ یکی والیبال بودجه لحاظ شود نمی تواند منطقی باشد و به هیچ وجه درست نیست که باید به این موضوع توجه شود.
باید باشگاه اولویت های اصلی خود را مشخص کند و بیشتر در رشته هایی فعالیت کند که با اقبال مردمی روبرو هستند چرا که قهرمانی از نظر ما زمانی ارزش دارد که با خوشحالی مردم همراه باشد.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *