عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک از عملکرد قابل قبول باشگاه شهرداری تقدیر کرد

photo_2016-02-28_09-48-05

photo_2016-02-28_09-48-05

عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک از عملکرد قابل قبول باشگاه شهرداری تقدیر کرد
مجید کلوانی در خصوص عملکرد باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در طی دو سال اخیر تقدیر کرد و گفت:  باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک در مقایسه با سالهای گذشته عملکرد خوب و قابل قبولی (به خصوص در رشته های والیبال و بسکتبال) داشته که شایسته است از بازیکنان و مسئولان این تیم ها و کسانی که در سایر رشته ها موفق به کسب رتبه شدند تقدیر کرد.
وی افزود: یکی از مشکلات مهم در نحوه عملکرد باشگاه شهرداری که از گذشته هم وجود داشته عدم پرورش بازیکن در رده های سنی و رشته های مختلف ورزشی بوده، اینکه تیم های ورزشی مختلف باشگاه بازیکنانی را خریداری کنند و آنها هم با اتمام زمان قرارداد چون احساس تعلق خاطری به پیشرفت ورزش اراک ندارند ، با گرفتن مطالباتشان تیم را رها کنند یا کلا تیم منحل شود نمی تواند در پیشرفت ورزش شهر و استان چندان موثر باشد در حالی که شهرداری می توانست با توجه به بودجه ای که هر سال به باشگاه اختصاص داده می شود، در این مدت به صورت معکوس عمل کند.
کلوانی ادامه داد: باشگاه می تواند بازیکنان و استعدادهای جدیدی را در رشته های مختلف پرورش و حتی به تیم های دیگر در لیگ های کشور صادر می کرد( می فرستاد) تا به عنوان سرمایه ای ارزشمند برای آینده باشند.
عضو شورای اسلامی کلانشهر اراک تصریح کرد: باشگاه  متاسفانه تا کنون برنامه ای در این خصوص مشخص نکرده و  بیشتر در گیر تیم داری در مقاطع مختلف بوده است.
وی بیان داشت: در واقع باید بگویم که چون کارها طبق برنامه و سیاست مشخص پیش نمی رود ، هر روز از فلسفه و هدف های اصلی تشکیل و فعالیت باشگاه فاصله می گیرند ضمن اینکه هم اعضای هیئت مدیره باشگاه فرهنگی و ورزشی و هم مشاورانی که انتخاب می شوند باید لزوما دارای تخصص و تجربه لازم در این بخش باشند در حالی که در شرایط فعلی اینطور نیست و همین موضوع بر عملکرد مدیرعامل که مجری تصمیمات هیئت مدیره است هم اثر گذار بوده است و در حوزه برنامه ریزی و تصمیم گیری ضعیف عمل شده است.
مجید کلوانی خاطرنشان کرد: علاوه بر این؛ توزیع بودجه باشگاه در بین تیم ها نیز بیشتر سلیقه ای بوده و عدالت محور انجام نشده که موجب نارضایتی بسیاری از تیم ها شده است
در حوزه ورزش های پهلوانی(زورخانه ای) و همچنین بانوان عملکرد و نحوه حمایت باشگاه مناسب نبوده؛  البته باید گفت  به نسبت سالهای قبل وضعیت بهتر شده است اما هنوز با اهداف مورد نظر فاصله داریم که امید می رود این مشکلات نیز در برنامه های آتی مرتفع گردد.
کلوانی همچنین گفت: در زمینه توسعه و گسترش سرانه فضاهای ورزشی نیز هر چند سازمان تربیت بدنی متولی اصلی است اما باشگاه شهرداری هم باید در توسعه و رشد سرانه این فضاها کمک کند که عملکرد قابل قبولی در این بخش ارائه گردد ،ضمن اینکه خانه کشتی یا استخر شهرداری ماه هاست که به دلیل تعمیرات تعطیل و فاقد کارایی و استفاده برای ورزشکاران است. وی در خاتمه افزود: هیچ باشگاهی بدون نقص نیست و اگر قرار باشد تمام باشگاه های متولی ورزش بدون هیچ مشکل و نقدی تصمیم بگیرند و فعالیت کنند مسلما سطح ورزش کشور تحول چشمگیری از خود نشان خواهد داد که باشگاه شهرداری اراک نیز با حمایت شهردار محترم و شورای اسلامی شهر اراک تمام همت خود را بر رفع این مشکلات به میان گذاشته است.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *