خستگی مانع از پیروزی تیم شهرداری اراک برابر پتروشیمی بندر امام شد؛ پتروشیمی فینالیست شد

تیم بسکتبال شهرداری اراک

به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، دیدارهای مرحله نیمه نهایی لیگ برتر بسکتبال باشگاه های کشور در اراک و آبادان و پیگیری شد که در اراک تیم شهرداری اراک پس از سه روز استراحت در سالن امام خمینی (ره) به مصاف تیم پتروشیمی بندر امام رفت که این دیدار در پایان با برتری پتروشیمی و صعود این تیم به فینال رقابت ها به پایان رسید.
دیدارهای مرحله نیمه نهایی با احتساب نتایج دور مقدماتی و به صورت چهار از هفت برگزار می شود و تیم پتروشیمی با برتری در هر سه دیدار مرحله مقدماتی به یک پیروزی برای فینالیست شدن احتیاج داشت.
دو تیم در شرایط متفاوت باید رو در روی یکدیگر قرار می گرفتند. شهرداری اراک با کسب ۱۵ برد و ۹ شکست به عنوان تیم چهارم مرحله مقدماتی در مرحله حذفی به مصاف تیم پر قدرت دانشگاه آزاد رفت که بعد از برگزاری چهار دیدار سخت و نفسگیر سرانجام در آخرین دیدار با شکست تیم دانشگاه جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را کسب کرد که این امر انرژی بسیاری را از تیم شهرداری اراک گرفت تا با خستگی بسیار برابر پتروشیمی حاضر شود.
در سوی دیگر میدان اما پتروشیمی قهرمان فصل گذشته و قهرمان غرب آسیا به عنوان تیم نخست مرحله مقدماتی کار چندان دشواری را در مرحله حذفی نداشت و در همان دیدار اول با شکست دادن شهرداری تبریز راهی مرحله نیمه نهایی شد تا پس از دو هفته استراحت برای تعیین تیم فینالیست با شهرداری اراک پیکار کند.
تیم بسکتبال پتروشیمی بندر امام که از آغاز رقابت های لیگ برتر بسکتبال کشور تنها چهار شکست را تجربه کرده بود، از خستگی تیم شهرداری نهایت استفاده را برد و در چهار کوارتر بازی به ترتیب با نتایج ۲۲ بر ۱۶، ۵۳ بر ۳۹، ۷۳ بر ۵۲ و سرانجام ۱۰۰ بر ۸۶ پیروز میدان شد تا با کسب چهارمین برد خود جواز حضور در فینال را کسب کند.
در دیگر دیدار مرحله نیمه‌نهایی، تیم پالایش نفت در  آبادان با حساب ۹۰ بر ۸۳ در اوورتایم شیمیدر تهران را شکست داد تا در مجموع دو تیم در تعداد بردها دو به دو مساوی شوند.
بدین ترتیب شهرداری اراک  در دیدار رده بندی باید به مصاف تیم بازنده دیدار پالایش نفت آبادان و شیمیدر تهران برود.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *