باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک مجوز آکادمی والیبال خود را دریافت کرد

آکادمی والیبال

طی مراسمی روز (سه شنبه) ۴۰ آکادمی والیبال مجوز فعالیت های خود را از رئیس فدراسیون والیبال دریافت کردند.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، عصر روز سه شنبه طی مراسمی در فدراسیون والیبال و با حضور دکتر محمدرضا داورزنی رئیس، محمود افشاردوست دبیرکل و امیر حسین منظمی مدیر تیم های ملی فدراسیون والیبال و نماینده وزارت ورزش و جوانان مجوز ۴۰ آکادمی والیبال به موسسان آنها اهدا شد.
رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال درباره این مراسم گفت: سازماندهی آکادمی های فعال والیبال در سطح کشور یکی از برنامه های کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال است که از سال ۹۳ آغاز شده است. در این طرح، آموزش و پرورش استعدادها در سراسر کشور به صورت علمی و یکسان خواهد شد.
جعفر هوتهم تصریح کرد: از اول بهمن ماه سال جاری آکادمی های والیبال باید مجوز فدراسیون را برای فعالیت خود داشته باشند و تا کنون ۵۰ آکادمی درخواست مجوز داده اند که امروز مجوز ۴۰ آکادمی به موسسان آنها اهدا شد.
رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال گفت: علاوه بر اهدای مجوز تاسیس آکادمی ها به موسسان، بسته ای آموزشی برای توجیه و تشریح برنامه های استعدادیابی در سال ۹۵ به مسئولان آکادمی ها نیز اهدا شد.
وی مدت اعتبار مجوز فعالیت آکادمی ها را یک سال دانست و گفت: مجوزها بر اساس نام موسسان است و اگر فردی چند آکادمی داشته باشد، یک مجوز برای آنان کافی است.
هوتهم گفت: پیرو موقعیت های والیبال در چند سال اخیر برنامه ریزی های گسترده ای برای تداوم این روند انجام شده است که یکسان سازی فعالیت آکادمی ها نیز بر همین اساس انجام شده است. این کار حضور گسترده تر بخش خصوصی در رشد و توسعه والیبال را به همراه خواهد داشت.
وی درباره مجوز های صادر شده گفت: ۴۰ مورد مجوز برای درخواست کنندگان ۱۳ استان کشور صادر شده است که پنج مورد آن در بخش زنان و ۳۵ مجوز در بخش مردان است.
رئیس کمیته استعدادیابی فدراسیون والیبال پیش بینی کرد که تا پایان سال ۹۴ درخواست برای مجوز آکادمی ها به ۱۰۰ مورد افزایش یابد.
–  داورزنی: اخلاق و تخصص باید دو اصل مهم کار در آکادمی ها باشد
رئیس فدراسیون والیبال گفت: در صورتی که آکادمی ها آموزش به کودکان را بر اساس دو اصل مهم اخلاق و تخصص والیبال قرار دهند، والیبال ایران در آینده بهترین شرایط را خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک، دکتر محمدرضا داورزنی در مراسم اهدای مجوز آکادمی های والیبال افزود: موسسان آکادمی باید تلاش کنند که در آکادمی ها حضور داشته باشند و اینگونه نباشد که تنها نام آنان بر روی مجوز ها باشد و نظارتی بر روند آموزش در این مراکز آموزشی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه بحث اخلاقی نیز برای فدراسیون والیبال اهمیت زیادی دارد، گفت: اگر آکادمی ها در این حوزه فعالیت مناسبی داشته باشند، بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم های ملی که در آینده ماحصل تلاش آکادمی های والیبال خواهند بود، در زمینه اخلاقی نیز شرایط ایده آل خواهند داشت.
رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: آموزش ها در آکادمی ها نباید جنبه سرگرمی داشته باشند، بلکه باید بر اساس برنامه های تدوین شده از سوی کمیته استعدادیابی باشد و جنبه تخصصی کار حتما رعایت شود. باید طوری برنامه ریزی کنیم که موفقیت مان در المپیک ۲۰۲۴ و ۲۰۲۸ تضمین شود.
داورزنی با یادآوری اصول و اساسنامه تاسیس آکادمی ها گفت: این موراد حتما باید رعایت شود و در غیر این صورت مجوز آکادمی ها تمدید نخواهد شد.
رئیس فدراسیون والیبال در پایان ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک آکادمی های والیبال ایران تامین کننده بازیکنان تیم های ملی در رده های سنی مختلف باشند و بتوانیم طلای ناب که همان استعداد های کشور هستند را در زمان مناسب خود استخراج کنیم.
مراسم اهدای مجوز آکادمی های والیبال در فدراسیون والیبال برگزار شد و ۴۰ مجوز تاسیس آکادمی به موسسان اهدا شد.
در این مراسم علاوه بر رئیس، دبیرکل فدراسیون والیبال، مدیر تیم های ملی و نماینده وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.
قبل از اهدای مجوز آکادمی ها، نمایشی از توان آکادمی های والیبال در پرورش بازیکنان رده سنی پایه از سوی نمایندگان برخی آکادمی های شرکت کننده به اجرا درآمد.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *