باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک سال ۹۵ را با شعار توسعه و استعدادیابی برای ورزش قهرمانی اراک آغاز نمود

IMG_8914

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک با گذشت ۲ سال از سابقه باشگاه داری در سال ۹۵ نوید حضور ۹ تیم حاضر در لیگ برتر را داد.

در مصاحبه اختصاصی عزیز محمدی با خبرنگار وب سایت رسمی باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک گفت :

در حدود ۲۳ تیم اعم از آقایان و بانوان تحت پوشش شهرداری اراک در حال فعالیت می باشند که در طی این دو سال اخیر ۹ تیم آنها در لیگ برتر و بقیه نیز اغلب در لیگ های دسته اول کشوری قرار دارند.

وی سال ۹۵ را با شعار توسعه و استعدادیابی ورزش قهرمانی اراک عنوان کرد و افزود: جوانان اراک قابلیت و پتانسیل ورزش در سطح کشور را دارد و این اشتیاق در شهروندان نیز بی تاثیر نبوده بطوری که در هنگام برگزاری بازی های والیبال و بسکتبال به عینه شاهد حضور بالای ۲۰۰۰ نفر جمعیت و شادی پس از برد را در اکثر مسابقات بوده ایم.

عزیز محمدی ادامه داد: هدف باشگاه تنها قهرمان پروری و یا نفوذ در تنها رشته های خاص و حرفه ای نبوده بلکه تمام انرژی بر این مهم است تا با ایجاد شوق و اشتیاق با استفاده از تیم های اصلی این انگیزه در بین جوانان ایجاد گرد و سطح تمایل حضور در سالن های ورزشی بالا رود کما اینکه این کار تا کنون طبق سرشماری انجام شده در بین مدارس تیم های ورزشی و قیاس نسبت به سال های گذشته این تغییر و افزایش حضور به راحتی قابل دید است.

وی اظهار داشت: اکنون  حداقل در  ۴ روز هفته و در زمان های آزاد اکثر جوانان که وقت آنها به اتلاف در گذر است با برگزاری مسابقاتی همچون بسکتبال؛ والیبال؛ فوتبال ازدهام جمعیت در سالن ها خود بیان گر یک برنامه فرهنگی و کارشده است و نیازی به توضیح بیشتر را نخواهد گذاشت.

مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اراک همچنین افزود: تمامی این دغدغه های برگزاری بازی ها و مسابقات جدای از کسب مقام و افتخارات ورزشی برای کلانشهر اراک و استان مرکزی ایجاد تحول چشمگیر در بین ورزشکاران و رقابت برای پیشرفت بوده و نباید تنها به این بسنده کرد یک سال تیمی را با هزینه های بسیار روانه مسابقات کنیم و با کسب مقام در پایان فصل؛  به حال خود رهایش کنیم ، بلکه در کنار این همه زحمات بازیکن پروری در بین جوانان بومی و استفاده از بازیکنان با تجربه خارجی به عنوان المان در جهت پیشرفت بازیکنان خود باعث بازدهی بهتر در برنامه بلند مدت یک تیم می شود که بدنبال آن نیز با راه اندازی مدارس و آکادمی های مربوطه می توان از ریشه و پایه به یک نتیجه و سطح مطلوب در ورزش برسیم که این فعالیت و برنامه ها همانطور که مشهود است در داخل کشور توسط باشگاه های اصفهانی و خوزستانی به خوبی در حال انجام می باشد.

محمدرضا عزیز محمدی در پایان ضمن تشکر ویژه از تمامی زحمت کشان در این راستا علی الخصوص شهردار، ریاست و اعضای شورای اسلامی شهر، ریاست و اعضای هیات مدیره باشگاه، پرسنل، کلیه اصحاب رسانه و همچنین اداره کل ورزش و جوانان استان مرکزی، هیئات ورزشی استان و همه دست اندر کاران در این دست یافتنی ها گفت:

 چقدر خوب می شد که علاوه بر قطب صنعتی بودن اراک قطب ورزش کشور نیز در این استان گنجانده می شد. چرا که به واقعیت نزدیک است و در آینده ای نه چندان دور شاهد آن خواهیم بود و ما این باور را داریم.

Print Friendly

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *